Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

5 pięknych kwitnących na biało roślin dla Twojego domu. Wybór ekspertów.

Wszyscy zgadzają się, że biel reprezentuje czystość, spokój, świeżość i światło. Dlatego też biel zawsze ma swoje miejsce w naszych wnętrzach, czy to w dekoracjach, meblach, czy nawet roślinach.
Rzeczywiście, rośliny z białymi kwiatami dają Twojemu domowi wspaniałe światło, jak również wrażenie spokoju, miękkości i elegancji. Ponadto, biel ma tę zaletę, że można ją łączyć z każdym innym kolorem w domu, co ułatwi aranżację i inne odnowienia dekoracyjne.

1 – Storczyk Falenopsis

Biały storczyk fascynuje swoją czystością i elegancją. W przeciwieństwie do powszechnego przekonania, większość storczyków jest łatwa w uprawie. Jednak raz z ich środowiska naturalnego, które spontanicznie przynosi im wszystko, czego potrzebują, mają wymagania, które muszą być znane i respektowane.

Wszystkie orchidee kochają światło. Umieść swoją roślinę jak najbliżej źródła światła (pod lampą lub przed oknem), zachowując odległość około 25 cm i zasłonę lub żaluzję, aby uniknąć bezpośredniego promieniowania i ryzyka poparzeń.

Większość storczyków powinna być podlewana wodą o bardzo niskiej zawartości minerałów. Woda deszczowa jest zdecydowanie najbardziej odpowiednia. Bez względu na rodzaj podlewania (z góry lub przez częściowe zanurzenie doniczki), przed ponownym umieszczeniem rośliny w jej schowku należy pozwolić, aby woda przepływała przez doniczkę. Aby odtworzyć poziom wilgotności niezbędny dla orchidei, należy zamrozić spód liści, korzenie napowietrzne i powierzchnię podłoża, aby skompensować suchość powietrza.

2 – Gardenia

Głównym atutem gardenii, a także tym, co sprawia, że zakład ten zapamiętuje, jest jego zapach. Kolor kości słoniowej kwiatów w kształcie kielicha sprawia, że jest to również wyrafinowana i elegancka roślina domowa.

Gardenia jest rośliną kochającą ciepło i dlatego będzie się rozwijać w pomieszczeniach zamkniętych. Ponadto, jeśli warunki uprawy są dla niego odpowiednie, nada on Twojemu domowi długotrwały zapach między majem a październikiem. Rzeczywiście, Gardenia nie toleruje temperatur poniżej 7°C.

Ważne jest również, aby sadzić go w podłożu o skłonności kwaśnej. Mieszanka gleby doniczkowej i wrzosowej będzie do niej idealnie pasować. Zdecydowanie zaleca się również zainstalowanie na dnie doniczki glinianych kulek w celu zapewnienia skutecznego drenażu i uniknięcia uduszenia się korzeni. Wreszcie, Gardenia potrzebuje dużo światła, aby dobrze kwitnąć: należy umieścić ją w pobliżu okna, ale bez bezpośredniego światła słonecznego, aby uniknąć poparzeń. Jeśli chodzi o podlewanie, w sezonie jesienno-zimowym należy pamiętać, aby podlewać tylko wtedy, gdy 2/3 mieszanki glebowej jest suche i nigdy nie zostawiać wody stojącej w kubkach. Te eleganckie kwiaty doskonale wkomponują się w szeroką gamę stylów dekoracyjnych.

3 – Anturium.

Anturium ma bardzo dekoracyjne kwiaty w kształcie serca i lśniące, woskowe liście, które ozdobią Twój dom w każdej porze roku. Ta tropikalna roślina wymaga dużo światła do zakwitnięcia, bez, jak większość kwiatów, bezpośredniego słońca, które wysuszyłoby ją i zaryzykowałoby jej spalenie. Ideałem dla tej rośliny jest utrzymanie temperatury od 18 do 25°C przez cały rok. Wskazane jest również zapewnienie mu regularnych dostaw nawozu w celu wspierania kwitnienia. Jeśli chodzi o podlewanie, anturium potrzebuje tylko niewielkiej ilości wody, gleba powinna pozostać trochę wilgotna, ale przede wszystkim nie powinno być wody stojącej.

4 – Skrzydłokwiat.

Roślina ta jest znana z długiego okresu kwitnienia, który może trwać prawie cały rok, jeśli warunki wzrostu są odpowiednie. Ta roślina domowa, nazywana „rośliną księżycową”, przyniesie światło słoneczne do twojego salonu, kuchni, a nawet łazienki. Istotnie, skrzydłokwiat jest rośliną tropikalną, która będzie rozwijać się w dość ciepłym i wilgotnym środowisku. Zawsze należy unikać wystawiania go na działanie temperatur poniżej 13°C.
Jego warunki uprawy nie różnią się od tych, jakie panują w przypadku klasycznej rośliny domowej: na dnie doniczki należy umieścić grządkę z glinianych kulek odpowiadającą 20% jej całkowitej objętości, a następnie wypełnić doniczkę bardzo dobrą ziemią doniczkową dla roślin zielonych, umieścić skrzydłokwiat w pełnym świetle, ale nigdy w pełnym słońcu, co spowodowałoby oparzenia liści.

Preferuj regularne podlewanie w okresie wegetacji, ale poczekaj, aż gleba wyschnie w 2 podlewaniach i nie pozostawiaj wody zastygającej w kubkach. Nie wahaj się dodawać nawozu do podlewania co 15 dni.

5 – Jaśmin wielokwiatowy

To wiecznie zielona pnącza idealna do kwitnienia i perfumowania domu nawet zimą. Ta egzotyczna roślina pochodząca z Chin obawia się mrozu, ale także wysokich temperatur, więc konieczne będzie zainstalowanie jej w „neutralnym” środowisku, takim jak np. weranda.
Jeśli chodzi o podlewanie, wskazane jest utrzymywanie podłoża w stanie chłodnym: należy regularnie podlewać roślinę między początkiem późnej zimy a wczesną jesienią. Jesienią i zimą należy podlewać rośliny w regularnych odstępach czasu, aby podłoże na powierzchni mogło wyschnąć między kolejnymi podlewaniami. Wiosną i latem do podlewania wody dwa razy w miesiącu należy dodać płynny nawóz dla roślin kwitnących.

Podsumowanie.

Jesteś teraz gotowy, aby twój dom rozkwitł w bieli! Nie wahajcie się rozrzucić tych roślin we wszystkich waszych pokojach od kuchni, przez sypialnię, aż po łazienkę. Dla niektórych z nich, ich delikatne zapachy oczarują Twój salon i nadadzą mu przyjemną świeżość. We wszystkich przypadkach, te eleganckie kwiaty idealnie wkomponują się w szeroką gamę stylów dekoracyjnych, czy to współczesnych, czy bardziej klasycznych, ale zawsze wyrafinowanych.

Leave a comment