Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Czy lampka LED 3D jest bezpieczna? Sprawdzamy!

Bezpieczeństwo to podstawa. Bez względu na to, czy chodzi o małą lampkę LED, czy o dowolny inny produkt, który jest zasilany energią elektryczną. Po czym poznasz produkty godne zaufania? Między innymi na to pytanie odpowiemy w tym artykule.

Co wyróżnia profesjonalne spersonalizowane oświetlenie LED?

Aby uznać personalizowaną lampkę LED za udany produkt, ta musi spełnić kilka kluczowych wytycznych. Przede wszystkim zaś, musi to być produkt, który posłuży nam przez długie lata. Produkty, które niektóre firmy dziś sprzedają, nie zawsze są najwyższej jakości. Ale co się stanie, jeśli rok później lampa się zepsuła lub przestała działać? Jest to ryzyko, którego nie chcemy podejmować. 

Właśnie dlatego od razu powinniśmy kupić odpowiednio wykonany produkt. Można tu wskazać na przykład na lampki LED 3D od Plexido — łączą one w sobie takie cechy, jak:

  • wysokiej jakości materiały,
  • odpowiednio zaprojektowane układy elektroniczne,
  • wysokiej jakości diody LED,
  • intuicyjny, prosty w obsłudze pilot. 

Lampki LED 3D dla dzieci — o czym pamiętać przy zakupie?

Jeśli masz maluchy, powinieneś się upewnić, że światło jest dla nich bezpieczne w użyciu. Jakie są więc najlepsze cechy, których należy szukać? Na pewno warto wskazać na możliwość ustawienia poziomów jasności — w taki sposób, by lampka emitowała na przykład ledwo widoczne, błękitne światło w nocy, aby można spać przy lampce, bez konieczności jej wyłączania.

Tematyczna lampka LED w stylu Gwiezdnych Wojen

Warto upewnić się też, że urządzenie nie ma tendencji do nagrzewania się. Idealnie byłoby, gdyby zarówno moduły LED, jak i obudowa lampki były chłodne nawet po wielu godzinach pracy. W ten sposób ryzyko ewentualnych oparzeń spada w zasadzie do zera.

Atutem będzie też prosta obsługa, do której w pełni wystarczy nam pilot. W nocy nie będzie trzeba wstawać i włączać głównego źródła światła, by na przykład zmienić intensywność oświetlenia z bezprzewodowej lampki LED. Wystarczy sięgnąć po pilota i kliknąć odpowiedni przycisk. 

Czemu LED-y migają? Czy to oznacza awarię?

Czasem może zdarzyć się, że zaobserwujemy taki efekt, jednak zwykle dotyczy on oświetlenia, które jest zasilane ze źródeł zewnętrznych, jak choćby ogrodowe lampki solarne. W takiej sytuacji miganie oznacza, że kończy się energia elektryczna niezbędna do zachowania ciągłości działania.

Zdarza się jednak, że migotanie świateł LED zwiastuje też usterkę, jednak te zdarzają się bardzo rzadko — zwłaszcza jeśli kupiliśmy produkt w godnym zaufania sklepie, jak Plexido. Pamiętajmy też o tym, że bardzo łatwo można sprawdzić, czy mamy do czynienia z awarią, czy nie. Wystarczy na kilka chwil wyłączyć lampkę LED 3D dla dzieci, a następnie włączyć ją do źródła prądu. Jeśli migotanie nie ustąpi, można podejrzewać usterkę mechaniczną.

Jak długo może działać lampka LED?

Na żywotność tego rodzaju oświetlenia wpływa wiele rzeczy. Im lepsza jakość produktu, tym dłuższa będzie jego żywotność. Szacuje się, że taka personalizowana lampka LED działa nawet przez 30 tysięcy godzin. To wynik, który jest nieosiągalny dla tradycyjnych świetlówek czy żarówek rtęciowych, które jeszcze kilka lat temu uchodziły za produkty, które działają przez wiele roboczogodzin.

Warto pamiętać też o tym, że oświetlenie tego typu jest bardziej przyjazne dla domowników, bo nie emituje szkodliwego dla naszego wzroku światła podczerwonego. Oznacza to, że, nawet gdybyśmy wpatrywali się w taką świecącą, personalizowaną lampkę LED przez pewien czas, to nic złego nie powinno nam się stać. 

Leave a comment