Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Czy meble góralskie są dobrym rozwiązaniem dla nowoczesnej aranżacji?

Dziś, moda zmienia się bardzo szybko, przez co czasami ciężko za tym nadążyć. Jeśli nawet kilka miesięcy temu każdy pożądał pewnego rodzaju mebli, jutro mogą być już poza głównym nurtem. Wnętrza uznawane za nowoczesne, to te z zachowaniem minimalizmu, a także urządzone w pełnej ergonomii przy prawidłowym zagospodarowaniu całej przestrzeni, nawet jeśli te są naprawdę nie wielkie. Co zatem z etnicznymi meblami, które przypominają nam kredensy z góralskich chatek? Czy meble tego typu i dodatki w tym styli, mogą być wkomponowane w nasze pokoje o miejskich charakterze?

Chociaż mogłoby się wydawać inaczej, meble góralskie (https://drewpus.pl/ )to nie jest coś, co można kupić jedynie w samych górach, ponieważ Internet pęka w szwach od takich propozycji. Co więcej, także stacjonarni sprzedawcy w każdej części polski, powinni być w stanie zaoferować nam wiele z tej kategorii produktów. Pamiętajmy, że meble te posiadają swój wyjątkowy charakter i w minimalizmie mogą się wyróżniać. Poważnie zastanówmy się przed umieszczeniem ich w naszym salonie.

Czy meble góralskie i nowoczesne wnętrza to dobrana para?

Meble góralskie, to oczywiście nic innego jak styl vintage z pewnymi elementami etnicznych naleciałości, aczkolwiek to ten pierwszy nurt tutaj dominuje. Mamy tu do czynienia z masywnymi, ciężkimi, a przy tym też wytrzymałymi meblami, które powinniśmy z rozwagą wkomponowywać w nasze jasne oraz minimalistyczne pokoje. Zachodzi spore ryzyko tego, że taki mebel zdominuje naszą delikatną aranżację. Góralskie meble mogą przykuwać uwagę, stąd nie bez znaczenia będzie miejsce ich ustawienia. Powinny być raczej dodatkiem i uzupełnieniem, a nie centralnym punktem salonu. Meble góralskie najlepiej prezentują się w połączeniu z dodatkami w podobnym stylu, stąd warto sięgać po białe hafty i materiały w kolorach żywych kwiatach. Wszystko jednak z zachowaniem rozsądku i dobrego smaku oraz gustu, aby nie spowodować, że całość będzie kiczowata.

Leave a comment