Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Deratyzacja w Kielcach — na czym polega zabieg?

Obowiązek zwalczania gryzoni dotyczy każdego zarządcy budynku, a także wielu właścicieli domów jednorodzinnych. Szczury czy myszy mogą pojawić się wszędzie. Jak należy wtedy zareagować? Jak przebiega deratyzacja i dlaczego warto zlecić ją fachowcom? Wyjaśniamy!

Profesjonalna deratyzacja zamiast amatorskich metod

Niektórzy po dostrzeżeniu myszy czy szczurów samodzielnie próbują walczyć z gryzoniami. Kupują trutki w supermarketach lub rozkładają pułapki. Metody te po części są skuteczne, jednak nigdy nie rozwiązują problemu w całości. Co więcej, w niektórych przypadkach prawo nakazuje, aby deratyzacja myszy i szczurów została przeprowadzona profesjonalnie. 

Zarządca budynku jest zobowiązany do regularnej deratyzacji ze względów higieniczno-sanitarnych. Profesjonalne zwalczanie szczurów i myszy przeprowadzają specjalistyczne firmy. Przykładowo, skuteczne metody stosuje firma Patron Pest oferująca deratyzację na terenie Kielc. Jak wygląda deratyzacja w ich wykonaniu?

Zwalczanie szczurów i myszy krok po kroku

Warto zacząć od tego, że deratyzacja myszy i szczurów w wykonaniu profesjonalnych firm, to kompleksowe i wieloetapowe działanie. W pierwszej kolejności fachowcy sprawdzają aktualną sytuację. Określają takie zmienne, jak:

  • wielkość populacji gryzoni,
  • metraż pomieszczeń,
  • specyfikę budynku,
  • ewentualne przeszkody w przeprowadzeniu deratyzacji.

Po zapoznaniu się ze specyfiką zlecenia przychodzi czas na wybór metody zwalczania gryzoni. Najczęściej deratyzacja w Kielcach lub innych miastach w kraju jest przeprowadzana przy użyciu jednocześnie metody chemicznej i mechanicznej. Pierwsza to zastosowanie środków chemicznych, trujących dla gryzoni. 

Druga to klasyczne pułapki na myszy i szczury. Później przychodzi czas na rozłożenie pułapek i tacek z trutkami w odpowiednich miejscach. Istotną kwestią jest określenie odległości między pułapkami i tackami.

Jak wygląda deratyzacja w następnych krokach? Po rozłożeniu tacek i pułapek trzeba uzbroić się w cierpliwość. Przed realizacją zlecenia firma deratyzacyjna określa, ile mniej więcej potrwa pozbycie się całej populacji szkodników. Kiedy ten czas minie, specjaliści sprawdzają efekty swojej pracy. W przypadku sukcesu sprzątają i zamykają zlecenie. Jeśli konieczne jest dalsze zwalczanie szczurów i myszy, wymieniają pułapki i tacki z trutką, czasem dodatkowo modyfikując przy tym schemat działań.

Ile kosztuje deratyzacja, czyli czy warto wezwać profesjonalistów?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, profesjonalne zwalczanie gryzoni jest rekomendowaną, bardzo skuteczną metodą, by szybko pozbyć się szkodników z posesji. Jednak ile kosztuje deratyzacja w wykonaniu fachowców? Niektórzy obawiają się wysokich kosztów, jednak zupełnie niepotrzebnie. 

Oczywiście wiele zależy od wybranej metody walki. Nie bez znaczenia jest też wielkość populacji. Kluczową rolę odgrywa też metraż pomieszczeń, w których trzeba przeprowadzić deratyzację myszy i szczurów. Ostatecznie jednak deratyzacja w Kielcach (oraz wielu innych miastach w Polsce) to zwykle koszt rzędu 200-300 zł. 

Leave a comment