Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dlaczego warto wykorzystać listwy do zabudowy karnisza?

Współczesna aranżacja wnętrz doskonale łączy tradycyjne elementy z nowoczesnym podejściem. Widać to chociażby na przykładzie tego, w jaki sposób można zaaranżować wnętrze salonu. W końcu jest to wyjątkowa przestrzeń, która łączy w sobie kilka cech. Niejednokrotnie reprezentatywną, jak również rekreacyjną. Tutaj także najczęściej ustawia się stół jadalniany. Tym bardziej że popularnym rozwiązaniem architektonicznym jest obecnie tworzenie aneksu kuchennego, który przekłada się na poczucie przestrzenności.

Zasłony i firany — niezbędny element wystroju

Powszechnym rozwiązaniem jest obecnie montaż rolet. Zarówno tych zewnętrznych, jak i również wewnętrznych. Pozwalają na ograniczenie widoczności pomieszczenia z zewnątrz, jak również ilości światła, które wpada do środka. Czy oznacza to, że w pokojach, gdzie znajdują się rolety, rezygnuje się z zasłon i firan? Nic bardziej mylnego. Co prawda, w dużej mierze to właśnie rolety przejmują rolę zasłon. Jednak tego typu materiał przekłada się na estetykę pomieszczenia. Wprowadza elegancję, poczucie kompletności, a przede wszystkim ciekawy, miękki, swobodny element. Tym bardziej, iż wybór deseni jest bardzo szeroki, co pozwala na stworzenie oryginalnego wnętrza.

Montaż karniszy — jaki rodzaj wybrać?

Aby możliwe było zawieszenie zasłon, niezbędny staje się montaż karniszy. Chociaż sam w sobie element tego typu również może pełnić funkcję ozdobną, coraz bardziej popularna jest maskownica karnisza. Dlaczego zainteresowanie elementami tego typu wzrasta?

Zupełnie nowy rodzaj estetyki

W momencie, gdy karnisz jest widoczny, w oczy często rzucają się żabki lub inne elementy, do których przymocowana jest zasłona. Dlatego maskownica wprowadza do pomieszczenia poczucie ładu, a jednocześnie sprawia, że całość prezentuje się na o wiele bardziej przemyślaną. Istotny jest także efekt wizualny. Karnisz sufitowy z maskownicą sprawia, że zasłony zdają się swobodnie opadać spod samego sufitu. Szczególnie wieczorem przekłada się na prawie że magiczne czy bajkowe odczucia. Tym bardziej, iż obecnie istnieje możliwość zastosowania oświetlenia LED przy maskownicy.

Maskownice z oświetleniem LED — dlaczego warto?

Pierwszym z aspektów jest kwestia praktyczna. Tego rodzaju oświetlenie sprawdzi się jako subtelne światło punktowe, na przykład w trakcie seansu filmowego. Będzie tylko dodatkowym dodatkiem, a jednocześnie zapewni pewną widoczność w pomieszczeniu.

Drugą kwestią jest sposób, w jaki światło oddziałuje na materiał. Wpływa to na całą kompozycję, szczególnie w letni wieczór, gdy okna pozostają uchylone, a lekkie podmuchy wiatru poruszają zasłonami. Oświetlenie LED jest energooszczędne, a dodatkowo można wybierać spośród różnej kolorystyki.

W przypadku maskownic najczęściej spotyka się modele białe. Wynika to z faktu, iż sufity również maluje się na biało. Tym samym tego rodzaju elementy doskonale komponują się z pozostałą częścią przestrzeni. Stanowią jej wizualne uzupełnienie. Maskownice nawiązują także do listew przysufitowych, które były popularnym rodzaje sztukaterii w eleganckich domach.

Leave a comment