Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ile kosztuje deratyzacja szczurów w Białymstoku? Co wpływa na cenę?

Gryzonie to szkodniki, które stanowią zagrożenie dla ludzi i zwierząt domowych. Dlatego właśnie deratyzacja w Białymstoku to ważny zabieg,  o którym nie należy zapominać. Wyjaśniamy, od czego zależy cena deratyzacji i ile może kosztować przeprowadzenie procesu. Sprawdzamy również, jak przebiega deratyzacja.

Co to jest deratyzacja – najpopularniejsze metody

Zastanawiasz się, co to jest deratyzacja? Jest to po prostu zwalczanie gryzoni, czyli głównie myszy i szczurów. Jeśli chodzi o to, jak przebiega deratyzacja, zależy to od wybranej metody. Dostępne są metody chemiczne i mechaniczne. Zastosowanie metody chemicznej oznacza wykorzystanie trutki. Można wyłożyć ją na tackach lub w deratyzatorach, czyli specjalnych pojemnikach. 

Natomiast mechaniczna deratyzacja myszy i szczurów to rozstawianie pułapek. Przeprowadzaniem wspomnianych działań zajmują się wyspecjalizowane firmy jak Stander oferujący deratyzację w Białymstoku

Deratyzator na szczury jako profilaktyka

Warto zaznaczyć, że deratyzację w Białymstoku przeprowadza się nie tylko wtedy, kiedy pojawiają się gryzonie. Wskazane są również działania profilaktyczne. Stosuje się je zarówno w biurach i obiektach przemysłowych, jak i w blokach mieszkalnych. W ramach działania profilaktycznego wykorzystuje się wspomniany już wcześniej deratyzator na szczury. 

Ponadto, w ramach działań profilaktycznych, wykonuje się uszczelnienia obiektów. Wystarczy kilkucentymetrowa szczelina, aby mysz lub szczur weszły do budynku. Dlatego tak ważne jest znalezienie wszystkich szczelin i ich zatkanie. Firmy deratyzacyjne przeprowadzają takie działania w celu zapobiegania pojawieniu się gryzoni, jak i po wykonaniu klasycznej deratyzacji.

Ile kosztuje deratyzacja szczurów i myszy?

Przechodząc do sedna artykułu, postaramy się odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje deratyzacja szczurów i myszy w Białymstoku. Należy przy tym zaznaczyć, że stawka jest uzależniona od wielu czynników, co bardziej szczegółowo wyjaśniamy w dalszej części tekstu.

Przeciętna cena deratyzacji w Białymstoku waha się między 200 a 300 zł. Mowa tutaj o likwidacji myszy lub szczurów w domu. Jednocześnie trzeba pamiętać, że koszt likwidacji myszy jest zwykle niższy niż w przypadku szczurów. Wynika to z konieczności wykorzystania mniejszej liczby pułapek, tacek z trucizną lub deratyzatorów. Co więcej, na cenę deratyzacji ma też wpływ wielkość danego obiektu. Dlatego też usuwanie gryzoni z obiektów komercyjnych zwykle jest nieco droższe.

Jeśli poza likwidacją szczurów i myszy konieczne jest też wdrożenie działań profilaktycznych na szeroką skalę, koszty będą wyższe. Znaczenie ma też wybór sposobu walki z gryzoniami. Generalnie czynników decydujących o cenie deratyzacji w Białymstoku jest bardzo wiele. Jedno jest jednak pewne – w tym obszarze nie powinno się szukać oszczędności. Zawsze wskazane jest wdrożenie wszystkich działań, które są niezbędne dla rozwiązania problemu z gryzoniami raz na zawsze.

Leave a comment