Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jak skutecznie pozbyć się pajęczyn?

Jesień oznacza wielki powrót pajęczyn. W ogrodzie lub w domu mnożą się i „ozdabiają” narożniki sufitu, okna lub taras. Nie panikuj: kilka prostych sztuczek pomoże ci utrzymać te owady z dala i pożegnać się z ich pajęczynami.

Unikaj zabijania pająków.

Nawet jeśli cię przestraszą, wolisz odpychać pająki niż je zabijać. Chociaż często wywołują strach, pająki nie przychodzą do naszych domów, aby nas skrzywdzić, a nawet są nieszkodliwe, zwłaszcza w naszych regionach, gdzie ich jad nie może powodować żadnych poważnych konsekwencji. Te owady są z pewnością przerażające dla niektórych, ale odgrywają bardzo ważną rolę, ponieważ żywią się owadami, takimi jak na przykład muchy. Pająki pomagają nam regulować obecność innych owadów w środowisku.

Kasztany.

Jeśli jest jedna rzecz, której pająki nie lubią, to są to kasztany, zwłaszcza gdy są jeszcze pokryte zielonymi łupinami. Z pająkami pojawiającymi się ponownie na jesieni, jest to idealny czas na znalezienie tego naturalnego odstraszacza. Po zebraniu kasztanów, przetnij je na pół i ułóż je w swoim domu. Sama ich obecność zapobiegnie osiedlaniu się pająków i tkaniu ich pajęczyn.
Możesz również użyć gałązek kasztanowca, które posadzisz w swoim ogrodzie lub umieścić je na krawędziach okien. Kilka kropli wyciągu z kasztanowca umieszczonych w szczelinach drzwi i okien zniechęci pająki do zamieszkania w Twoim domu.

Pomidory.

Innym naturalnym środkiem odstraszającym pająki są pomidory, zwłaszcza ich liście. Tak więc, jeśli masz pomidory w swoim ogrodzie lub gdy je kupujesz, tnij liście i zbieraj je w małe pęczki, jeśli to możliwe. Następnie umieść je przy drzwiach i oknach. Można je również umieścić obok grzejnika, którego ciepło dziesięciokrotnie zwiększy zapach liści pomidora. Ten prosty zapach wystarczy, by trzymać pająki z dala. Pamiętaj, aby wymienić liście jak tylko wyschną i zastąpić je świeżymi, aby zachować skuteczność tej sztuczki.

Kamień korundowy

Prawdziwy zapach pająka, kamień korundowy jest łatwy w użyciu. Wystarczy zmieszać 80 gramów sproszkowanego kamienia aluminiowego z jednym litrem wody w butelce natryskowej i spryskać mieszaniną ramy okienne i drzwiowe. Kamień korundowy może być następnie zastąpiony przez tłumik pyłu. Obydwa uniemożliwią pająkom wejście do Twojego domu i wyplatanie ich pajęczyn.

Rośliny o silnym zapachu.

Pająki nie lubią silnych zapachów, które sprawiają, że uciekają. Aby zapobiec ich wtargnięciu, nalej kilka kropli cytryny na watę i umieść je w pobliżu różnych otworów w domu. To samo można zrobić z innymi roślinami zapachowymi, takimi jak eukaliptus czy mięta, które są tak samo naturalne i skuteczne.

Regularne sprzątanie.

Bardzo prostym sposobem na opóźnienie pojawienia się pajęczyn jest regularne czyszczenie, które będzie ukierunkowane na te słynne pajęczyny. Jeśli masz je w domu, usuwaj je co najmniej raz w tygodniu. Najskuteczniejszą metodą jest użycie odkurzacza. Przepuść go przez narożniki ścian, w których znajdują się pajęczyny, ale także na elementy tkaniny, takie jak zasłony, dywan czy sofa. Można też użyć odkurzacza z teleskopowym uchwytem lub nawet skarpetką przewleczoną przez koniec miotły. Pozwoli to na wyeliminowanie wszystkiego, co może przyczynić się do poprawy komfortu pająków: ich pajęczyny, ich pożywienia, ale także miejsc gniazdowania. Jeśli będą zbyt regularnie zakłócane, w końcu będą wolały przenieść się gdzie indziej, a sieci będą coraz rzadsze, aż na dobre znikną.

Leave a comment