Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jak stworzyć wyjątkowy balkon z oryginalnych jesiennych roślin?

Jesień jest dobrą porą roku dla roślin i nadal pozwala cieszyć się ich pięknymi kolorami. W prosty i oryginalny sposób możesz stworzyć kwitnący balkon w minimalistycznym, ale ciepłym stylu, który pozwoli Ci dzielić się kolorami jesieni w sercu miasta. W tym celu dostępna jest szeroka gama roślin do tworzenia kompozycji świetlnych. Dajemy Ci tutaj ekskluzywne przepisy na tworzenie kreatywnych i oryginalnych balkonów jesiennych. Przynieś prawdziwy dotyk natury na swój balkon!

Ulubieniec roślin późno kwitnących.

Istnieje wiele roślin, które kwitną jesienią i które można wykorzystać do dekoracji balkonu. Na przykład, cyklamen szczególnie dobrze nadaje się do stosowania ze względu na jego jasne kolory, które rozjaśnią Twój wygląd zewnętrzny. Można też użyć bratków, które kwitną w każdej porze roku i dodają delikatności swoim aranżacjom. Co więcej, ich jasne kolory wydobędą to, co najlepsze w aranżacjach. Wrzosy natomiast nadadzą lekkości dzięki delikatności ich kwiatów. Na koniec warto zdecydować się na krzewy z czerwonymi jagodami, np. zimozielone, które gwarantują odrobinę koloru na Państwa balkonie przez całą zimę.

Dekoracyjne liście.

Liście doskonale uzupełniają kolory Twoich balkonów. Będą one nadal rozjaśniać twój balkon nawet po opadnięciu późnych kwiatów. Różnorodność ich kształtów pozwala na tworzenie struktur objętościowych, które nadadzą charakter twoim kompozycjom. Różnorodność ich kolorów pozwala na zabawę różnymi stylami: zieleń przynosi blask, a czerwień i złoto ciepłe akcenty na balkonie. Różnorodność kształtów liści pozwala na tworzenie struktur w tonacjach, które nadadzą charakter twoim kompozycjom.
Weź żurawki, rozświetlają się pięknem swoich liści, które oferują różne miękkie kolory, od delikatnej zieleni po odcienie karmelu. Są one również doskonale dostosowane do miejsc zacienionych. Nadmorski starzec popielaty ze srebrzystymi, wełnianymi liśćmi pozwala na stworzenie miłego kontrastu kolorów. Można też dodać trawy, które dzięki swojej wysokości nadają lekkości kompozycji. Umieść również kolorowe iglaki wśród kwiatów w skrzynkach okiennych.

Mieszanie kolorów i kształtów.

Jak widzieliśmy, aby osiągnąć oryginalną kompozycję z charakterem, nie należy wahać się mieszać różnych kształtów i kolorów, ale także “materiałów”. Rozważ również naprzemiennie wysokie rośliny, niskie rośliny i roślin spadek, aby przynieść rytm i strukturę graficzną na balkonie jesieni.

W zależności od stylu, który chcesz osiągnąć dla swoich kompozycji, wskazane jest mieszanie różnych liści i akcesoriów. Na przykład, aby uzyskać efekt “dzikiej przyrody”, należy pomnożyć różne style liści: wysokie i obszerne jak turzyca, krzaczaste i kolorowe jak żurawka. Dla uzyskania efektu “lasu bożonarodzeniowego” wybierzesz akcesoria takie jak dzięcioły lub kora, które połączysz z iglakami i innymi ostrokrzewami.

Zabawa stylowymi pojemnikami.

Wreszcie, aby nadać więcej stylu swoim roślinom i kompozycjom, wybierz odpowiednie pojemniki. W zależności od ich kształtów, materiałów i kolorów, dodadzą charakteru i podkreślą wybrany przez Ciebie motyw graficzny. Aby uzyskać bardziej nowoczesny styl, należy zdecydować się na pojemniki o szorstkim wyglądzie, takie jak ceramika, która ma efekt betonu lub cementu.
W celu uzyskania naturalnego stylu, bardziej odpowiednie będą donice drewniane lub terakotowe. Możesz również preferować koszykarskie pokrywy garnków lub po prostu użyć wiklinowych koszy jako dodatkowej dekoracji. Wreszcie, dla uzyskania kolorowego i dynamicznego efektu, plastikowe donice pozwolą Ci uwolnić Twoją kreatywność!

Tak więc, istnieje wiele kombinacji kompozycji do realizacji na jesieni, które wprowadzą styl i oryginalność na Twój balkon. Podaruj sobie kwiatową panoramę z odrobiną wyobraźni i dobrymi radami. Nie wahaj się uważnie wybierać swoich roślin, dotykać ich i powąchać, testować w sklepie asortymenty kolorystyczne i kształtowe. To pomnoży Twoje pomysły dziesięciokrotnie i pomoże Ci stworzyć balkon, który Ci odpowiada!

Leave a comment