Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jak usunąć plamy po przypaleniach na meblach?

Choć drewno jest wytrzymałe, to jednak jest to materiał, który wymaga najwyższej staranności. Gorąca filiżanka kawy, jeszcze gorąca patelnia lub świeżo upieczone naczynie umieszczone na drewnianym meblu może pozostawić na nim plamy, pozostawiając je przebarwione lub przypalone. Poniższe wskazówki pomogą Ci usunąć te plamy i sprawią, że Twoje drewniane meble będą wyglądać najlepiej.

Porada wstępna.

Przed przystąpieniem do właściwej fazy usuwania plam należy zawsze upewnić się, że drewniane meble zostały odkurzone. Ponadto nigdy nie należy wylewać bejcy bezpośrednio na drewno, ponieważ mogłoby to je uszkodzić: należy wylać ją na czystą szmatkę. Wreszcie, aby zapewnić skuteczne usuwanie bejcy bez uszkodzenia drewna, należy je zawsze czyścić zgodnie z kierunkiem jego włókien.

Ciepła woda.

Proste i skuteczne, woda może usunąć bejcę spowodowaną przez gorące naczynie umieszczone na drewnie. W tym celu należy wlać wrzącą wodę bezpośrednio na miejsce, gdzie znajduje się plama. Następnie należy natychmiast wytrzeć plamę suchą ściereczką. Pamiętaj, aby najpierw przetestować efekt wrzenia wody na meblach w innym miejscu, aby upewnić się, że nie pogorszy to sytuacji.

Oliwa z oliwek i popiół.

Aby usunąć te przypalone plamy z drewnianych mebli, należy wziąć trochę oliwy z oliwek i wlać ją, a następnie wymieszać z popiołem. Naprawdę wiele rzeczy można zrobić z popiołem drzewnym. Następnie namoczyć czystą szmatkę w tej mieszaninie i oczyścić nią drewno w kółko, aż plamy całkowicie znikną.

Balsam kamforowy.

Balsam ten, składający się z kamfory i alkoholu, jest zwykle stosowany w celu złagodzenia bólu mięśni. Jest on jednak bardzo skuteczny również w przypadku bejc, które powstają w wyniku działania gorącego naczynia na lakierowanym drewnie. Aby go użyć, wystarczy namoczyć w nim szmatkę, a następnie przetrzeć nim bejcowane drewno lakierowane.

Korek.

Korek będzie działał jak gumka i sprawi, że twoje ślady znikną z drewna. Wystarczy wziąć korek korkowy, jak korek do butelek z winem, i pocierać nim plamy na drewnie, aż znikną.

Oliwa z oliwek i alkohol.

Wystarczy zmieszać oliwę z oliwek z domowym alkoholem i namoczyć w nim ściereczkę. Następnie należy przetrzeć bejcowane drewniane meble gorącym dnem, aby usunąć plamę.

Fusy z kawy.

Aby pozbyć się plamy na drewnie spowodowanej przez gorący pojemnik, należy namoczyć szmatkę w wywarze z fusów z kawy. Potem podajcie ją na plamę w kółko. Powtarzać operację, aż plama zniknie. W zależności od tego, co masz w szafkach, możesz również używać przesiewanych otrębów zamiast fusów z kawy.

Oliwa z oliwek i sól.

Oliwa z oliwek może być łączona z różnymi składnikami w celu usunięcia tego typu plam, co jest wygodne w zależności od tego, co masz pod ręką. Do tej sztuczki, wszystko czego potrzebujesz to oliwa z oliwek i sól. Aby to zrobić, mieszaj te dwa składniki, aż otrzymasz pastę. Po wykonaniu pasty należy ją nałożyć na bejcę pozostawioną na drewnie mebla i pozostawić na dwie lub trzy minuty do pracy. Po upływie tego czasu należy wziąć szmatkę i przetrzeć bejcowane drewno w miejscu, gdzie znajduje się pasta. Twoje plamy zostaną wtedy usunięte.

Płyn do mycia naczyń.

Aby usunąć te białe lub czarne plamy z drewnianych mebli, wlej kilka kropli płynu do mycia naczyń na wilgotną gąbkę ścierną. Następnie wetrzyj drewno w kierunku jego włókien. Spłukać meble czystą, wilgotną szmatką, a następnie użyć starej naklejki, aby je wysuszyć i nadać im połysk.

Leave a comment