Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Licytacje komornicze w Bydgoszczy – nieruchomości, które na nich kupisz

Poszukując możliwości inwestycyjnych, rozważ udział w licytacjach komorniczych, które są organizowane w każdym województwie. Stale pojawiają się nowe obwieszczenia, dlatego – chcąc nabyć mieszkanie, dom, działkę czy lokal komercyjny – warto je śledzić i pozostawać na bieżąco z najnowszymi ofertami. A jak odbywa się procedura zakupu od komornika i o czym powinieneś pamiętać? Czytaj dalej, a poznasz odpowiedź!

Jak przebiega licytacja komornicza nieruchomości?

Komornik, prowadząc egzekucję z nieruchomość, wystawia ją na sprzedaż, żeby zdobyć pieniądze na spłatę wierzycieli. Suma wywoławcza jest ustalana wg. obowiązujących przepisów i wynosi (w I terminie licytacji) 3/4 oszacowanej wartości rynkowej danego obiektu. W drugim terminie, organizowanym jeśli nie dojdzie do przybicia za pierwszym razem, spada do 2/3. Oczywiście ostateczna cena, za jaką kupisz nieruchomość, zależy od liczby oferentów i składanych przez nich ofert, istnieje jednak szansa na zakup za atrakcyjną kwotę. Jesteś zainteresowany? Sprawdź najnowsze licytacje komornicze w Bydgoszczy i przekonaj się, czy jest wśród nich propozycja dla Ciebie!

Licytacja komornicza krok po kroku – oto jak wygląda procedura zakupu od komornika

Po opublikowaniu obwieszczenia komornik czeka na kontakt ze strony zainteresowanych – możesz zgłosić się do niego, aby zadać dodatkowe pytania dotyczące nieruchomości, a nawet umówić się na odwiedzenie jej dla pewności, że faktycznie chcesz ją kupić. Jeśli już podejmiesz decyzję, kolejne kroki to:

  • wpłata wadium – jest to rękojmia będąca warunkiem koniecznym, aby wziąć udział w licytacji. Wlicza się ją na poczet pozostałej kwoty, za którą wylicytujesz nieruchomość, a jeżeli to nie Ty dokonasz przybicia, zostanie Ci ona zwrócona,
  • oszacowanie swoich możliwości finansowych – musisz wiedzieć, jak wysoką kwotę jesteś w stanie zaproponować. Pamiętaj, że minimalna kwota, to cena wywoławcza,
  • stawienie się na licytacji w wyznaczonym miejscu i terminie.

Czy warto kupować na licytacji komorniczej?

Jest to propozycja godna rozważenia, jeżeli dysponujesz wystarczającą ilością gotówki na wpłatę wadium i uiszczenie pozostałej sumy w terminie dwóch tygodni od odebrania rozliczenia transakcji. Nieruchomości na licytacjach komorniczych to rozmaite obiekty – mieszkalne i komercyjne, w różnym stanie technicznym. Zdarza się jednak, że są to prawdziwe perełki, dlatego warto przeglądać obwieszczenia i być na bieżąco z aktualnymi ofertami.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

Leave a comment