Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Modne, ciemne kolory dla Twojego wnętrza. Najnowsze trendy.

Często błędnie uważa się, że ciemne kolory dają wrażenie mniejszego pomieszczenia. Jednak przy prawidłowym stosowaniu ciemne, głębokie kolory mają wiele zalet. Oprócz nadania charakteru pomieszczenia, mogą one stworzyć efekt wizualny w kontraście z innymi neutralnymi i trzeźwymi kolorami. Odkryj modne ciemne kolory, które możesz zastosować w swoim wnętrzu tej zimy.

Ciemna zieleń.

Przy dzisiejszym szale na punkcie inspirowanych naturą stylów dekoracji, nic dziwnego, że zieleń jest jednym z najgorętszych kolorów chwili. Na jesień-zimę 2020-2021, ciemna zieleń będzie na porządku dziennym. Zieleń myśliwska, zieleń jodłowa, zieleń brązowa, zieleń butelkowa, zieleń khaki… To są odcienie, które znajdą się wszędzie w naszych wnętrzach. Zaleta? Większość ciemnych zieleni nadaje się do wszystkich stylów dekoracji. Połącz je z drewnem i jasnymi odcieniami dla naturalnego, wiejskiego i skandynawskiego wnętrza; z czernią i szarością dla trzeźwej i eleganckiej dekoracji, z akcentami złota dla inspiracji Art Deco.

Brudna czerwień.

Przez długi czas pomijane we wnętrzach, odcienie czerwieni znów należą do wiodących kolorów chwili. Nie mówimy o prawdziwych jaskrawych czerwieniach, ale raczej o ziemskich czerwieniach. Słynna terakota zrobiła już miejsce dla siebie w naszych wnętrzach. Istnieje również wiele intensywnych czerwieni, takich jak wiśniowa czerwień, śliwkowa czerwień, burgund, marsala, rdza lub czerwień, która zmienia kolor na brązowy i kasztanowy zielony. Jedno jest pewne, te ziemiste, ciepłe i świecące odcienie będą prawdziwymi atutami dekoracyjnymi, tworzącymi kokonową atmosferę tej zimy…

Ciemnoniebieski.

Powszechnie uważa się, że kolorem przyszłego roku będzie Classic Blue (lub granatowy) jest nadal jednym z ulubionych kolorów na zimę. Oprócz tego, że jest ponadczasowy, jest to kolor, który jest jednocześnie elegancki i kojący. I wbrew pozorom, granat tworzy przytulną i przytulną atmosferę. Rzeczywiście, im ciemniejszy niebieski, tym cieplejszy będzie. Dlatego w salonie można sobie wyobrazić tyle samo, co w kuchni, a nawet w sypialni. Ciemnoniebieski może być łączony zarówno z neutralnymi kolorami, takimi jak biały i szary, jak i z kolorami pep, takimi jak żółty i pomarańczowy, które są jego kolorami uzupełniającymi.

Szary i czarny.

Szary burzowy, szary węgiel drzewny, szary belgradzki, szary łupkowy… Ciemne szarości są, jak granat, ponadczasowe kolory. Ponieważ szary jest kolorem neutralnym i trzeźwym, nie rzuca się w oczy, co czyni go doskonałą alternatywą dla białego.
Mówiąc o czerni, również jest jednym z ciemnych odcieni do przyjęcia tej zimy. Używana na fragmencie ściany lub na niektórych dekoracyjnych akcesoriach, czerń narzuca swój charakter i nadaje przestrzeni wyrafinowany i nowoczesny wygląd. Znajduje się głównie na ścianach lub frontach szafek kuchennych i łazienkowych. Aby uzyskać modny wystrój, połącz go z bielą, drewnem lub szarością!

Leave a comment