Szkło jest elementem dekoracyjnym par excellence. Nic dziwnego, że jest to wiodący materiał pod względem aranżacji wnętrz. Kochamy jego przejrzystość, odporność, elegancję. I nawet gdy staje się nieprzezroczysta, wprowadza skrajną głębię do siedliska nagle skąpanego w świetle. Szkło nigdy nie było tak obecne, choć można o nim całkowicie zapomnieć. Od Ciebie zależy, czy dasz upust swojej wyobraźni: szkło nie zna granic w zakresie koloru i faktury. Zatem jaki wybierasz styl?
Co to jest szkło?
Szkło jest materiałem wykonanym z piasku, sody i wapienia. Te 3 składniki można zastąpić stłuczką szklaną, białym proszkiem otrzymanym przez mielenie szkła z recyklingu. Poprzez podgrzanie tych składników do jednej z najwyższych temperatur w przemyśle, ponad 1500°C, uzyskuje się szkło w postaci płynnej. Należy pozwolić mu ostygnąć, aby uzyskać przezroczysty i kruchy materiał, który znamy. Szkło ma wiele cech: jest twarde, lśniące, odporne na zarysowania, odporne na plamy, łatwe do czyszczenia, łatwe do barwienia.
Szkło w całym domu.
Istnieje szkło dla wszystkich gustów: szkło hartowane, szkło grawerowane, szkło cięte lub satynowane, szkło nieprzezroczyste lub z efektem lustra, może być również zdobione wszelkiego rodzaju wzorami. Ten wyjątkowy materiał pozwala spersonalizować pomieszczenie, do którego wnosi tyle samo wyrafinowania co lekkości. Może być stosowany jako wykładzina podłogowa, ścienna, drzwi szafy, ściana działowa lub schody. Wyznacza on granice przestrzeni, nadając sobie nawzajem wymiar. Szkło jest dostępne w różnych grubościach, aby dostosować się do każdej sytuacji.
Szkło w meblach.
Szkło, poprzez swoją delikatność i przejrzystość, uwodzi projektantów i elegancko ubiera mebel dostosowując się do wszystkich stylów. Można go łączyć z każdym materiałem, czy to z chromem, drewnem, aluminium, kamieniem naturalnym, kutym żelazem i wieloma innymi. Można go zintegrować z każdym wnętrzem, które sublimuje, od najbardziej rustykalnych po najbardziej designerskie. Dzięki temu można go używać w akcentach we wszystkich meblach w domu. Tak jest na przykład w przypadku szklanego stolika do kawy, który wnosi do pomieszczenia miękkość i czystość, w bardzo współczesnym stylu, czy też szklanej i metalowej gabloty, która pozwala uwidocznić rozmieszczone wewnątrz elementy. Na koniec, pomyślcie o konsolach graficznych w holu wejściowym, które delikatnie wyznaczają przestrzeń.
Szkło w akcesoriach.
Podczas gdy szkło można łatwo znaleźć w dekoracji wzorniczej, można je również odrzucić w nieskończonej ilości akcesoriów. Słoje na słodycze, szklane butelki, wazony, fotofory lub rzeźby to przedmioty, do których szkło wnosi wrażliwość, czystość i kruchość. Elementy te sublimują resztę dekoracji lekkością.
Obecny trend to szklane pudełko po cukierkach. W łazience może być wypełniony watą, patyczkami lub mydłem. W kuchni częściej umieszcza się w niej suchą żywność, makaron, nasiona, nasiona oleiste, cukierki lub strąki kawy. W salonie bawisz się różnymi materiałami, które wypełnią te pojemniki, takimi jak drewno, muszle, piasek, kamyczki, szklane koraliki.
Szkło dobrze się odnajduje również w oprawach oświetleniowych: lampy i latarnie ubrane w szkło natychmiast nabierają naturalnej elegancji. W latarniach bambusowych szkło gra na estetyce, ale także na bezpieczeństwie, szklana wkładka zapobiegająca przypaleniu się latarni. Wazony i świeczniki stają się również lampkami akcentującymi, gdy są wypełnione girlandami.
Podsumowanie.
W zależności od faktury i koloru użytego szkła, efekt dekoracyjny będzie zupełnie inny w zależności od wnętrza. Co za wspaniały sposób na stworzenie domu, który wygląda tak samo jak ty! Ręcznie wykonana strona tego materiału o często nieregularnej stronie, opowiada historię i nadaje obiektowi wartość sentymentalną. Jest to materiał, który zaspokaja naszą potrzebę autentyczności i powrotu do tego, co istotne.