Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Welurowe fotele uszaki – jak wyglądają i do jakiego stylu pasują?

Fotele uszaki są obecnie oferowane w wielu wariantach do wyboru. Wśród nich ostatnim hitem są fotele welurowe, które przyciągają uwagę swoim eleganckim wyglądem. Kiedy warto zdecydować się na fotel uszak obity welurem – aksamitem?

Welur – co to za materiał?

Welurami, a także aksamitami nazywa się rodzaj tkanin, które charakteryzują się miękką, pluszową fakturą. Powstaje ona poprzez rozcinanie pętelek materiału. Do wykonania tego typu tkanin stosowane są różne materiały, między innymi są to bawełna, wiskoza, jedwab, a także poliester.

Tkaniny welurowe charakteryzują się niebanalnym wyglądem, ponieważ ich struktura mieni się w świetle w zależności od ułożenia pluszu. Dzięki temu mają one pałacowy, gustowny, szykowny wzór.

Welury używane są do szycia różnych produktów tekstylnych, między innymi odzieży, ale również elementów wystroju wnętrz, między innymi jako materiał obiciowy na meble wypoczynkowe.

Welurowe fotele uszaki – jak wyglądają?

Fotele określane jako uszaki już od lat stosowane są w aranżacji wnętrz. Przyciągają uwagę swoim niebanalnym wyglądem, ale cenione są również ze względu na wyjątkowy komfort.

Tym, co powoduje, że uszaki są tak popularne, są ich boczne oparcia, które mają kształt uszu. Dodatkowo wygodę zapewniają szerokie podłokietniki, głębokie siedzisko ustawione pod kątem oraz wysokie oparcie.

Ponadto fotel uszak może być kupiony razem z dodatkowym podnóżkiem dopasowanym do niego pod kątem wysokości i stylu wykończenia, by stworzyć wygodny i stylowy komplet.

Welurowe fotele uszaki zachwycają swoim oryginalnym wyglądem. Mieniący się welur, na przykład w kolorze szarym, beżowym, szmaragdowym, bordowym czy granatowym nadaje meblom w tym stylu prestiżowy wygląd.

Z przykładowymi wariantami oraz aranżacjami można zapoznać się na stronie: www.mmeble.com.pl.

Gdzie warto zastosować welurowy fotel uszak?

Fotele uszaki wykończone welurem wyglądają bardzo atrakcyjnie i wpisują się w aranżację wielu wnętrz.

Najczęściej są one wybierane do salonów w stylu glamour, które cechują się pałacowym przepychem z nutami nowoczesności. Wtedy welur wspaniale komponuje się z pozostałymi elementami wnętrza.

Również welurowy uszak sprawdzi się we wnętrzach w stylu loft, czyli industrialnym. Będzie wtedy niebanalnym dodatkiem, który świetnie podkreśli wygląd wnętrza o przemysłowym charakterze.

Ponadto welurowe fotele uszaki mogą sprawdzić się także w wielu innych przestrzeniach w stylu nowoczesnym i tradycyjnym, co powoduje, że mają one tak naprawdę uniwersalne zastosowanie.

Leave a comment