Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wybieramy wyposażenie do małej łazienki!

Małe łazienki znajdują się zazwyczaj w domach Polaków. Urządzenie takiego pomieszczenia nie jest zadaniem prostym nie tylko dla laika, ale często i dla projektanta wnętrz z dużym doświadczeniem. Bowiem na małej powierzchni powinno znaleźć się wiele elementów wyposażenia, poza tym łazienka powinna mieć określony styl, charakter, być estetyczna, ciekawa pod względem wzornictwa. Jeśli zastanawiasz się na jakie wyposażenia do małej łazienki warto jest postawić – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Wanna czy kabina prysznicowa do małej łazienki?

Jeden z głównych dylematów dotyczących aranżacji łazienki, dotyczy wyboru wanny lub kabiny prysznicowej. Wielu osobom wydaje się, że kabina prysznicowa w małej łazience jest naturalnym wyborem. Nie zawsze jednak tak musi być. Coraz więcej producentów wanien wprowadza na rynek modele, które są kompaktowe i które sprawdzą się nie tylko w niewielkich wnętrzach, ale także i niezbyt ustawnych. Ciekawym rozwiązaniem są wanny narożne, asymetryczne, które pomimo niewielkich rozmiarów zewnętrznych, są komfortowe. Wszystko to dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu wnętrza. Zazwyczaj są to wanny narożne akrylowe, które nie tylko są estetyczne, ale także i ciepłe, bezproblemowe podczas czyszczenia oraz posiadają właściwości antyseptyczne.

Oczywiście w niewielkich łazienkach sprawdzą się także kabiny prysznicowe. Obecnie wybór ich jest ogromny! Do wyboru są nie tylko klasyczne kabiny narożne półokrągłe, kwadratowe czy prostokątne z chromowanymi profilami, ale także i modele z czarnymi czy złotymi profilami, które obecnie są niezwykle modne. W najmniejszych łazienkach sprawdzą się kabiny 70 czy 80 cm. Jeśli w łazience jest trochę więcej miejsca, to warto jest postawić na kabinę 90 cm, która przez ekspertów uznawana jest za komfortową podczas użytkowania. Wybierając kabinę zamiast wanny, można zaoszczędzić sporo wolnej przestrzeni, która można wykorzystać na dodatkowe miejsce do przechowywania czy wstawienie pralki.

Na co należy zwrócić uwagę przed zakupem kabiny prysznicowej?

Na rynku znajduje się ogromny wybór kabin prysznicowych. Tak naprawdę można wręcz pogubić się w gąszczu ofert. Dostępne są zarówno modele niskiej jakości, jak i te które są godne polecenia. Przed wyborem kabiny prysznicowej, powinno kierować się nie tylko względami wizualnymi czy ceną, ale także i parametrami technicznymi. Szeroki wybór dobrych kabin prysznicowych znajduje się w ofercie sklepu internetowego www.lazienkiabc.pl. To właśnie tam dostępne są kabiny markowe, pochodzące od takich producentów jak: Sanplast, Radaway, Koło, New Trendy, Deante.

Przed zakupem kabiny prysznicowej, należy zwrócić uwagę na materiał z jakiego została wykonana. Powinno być to dosyć grube szkło hartowane. Poza tym należy zwrócić uwagę na rodzaj zawiasów czy sam system jezdny. Poza tym dobrze, jeśli powierzchnia szklana kabiny posiada warstwę ochronną, która ma wpływ na jej bezproblemowe czyszczenie.

Leave a comment