Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mała łazienka z toaletą czy osobno?

Jedną z najważniejszych kwestii podczas projektowania łazienki jest to, czy chcesz mieć oddzielną toaletę, czy łazienkę z toaletą. Jakie są zalety i wady oddzielnej łazienki z toaletą? Czy jest to opłacalne rozwiązanie? Jeśli tak, to dlaczego? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule. Zachęcamy do kontynuowania lektury.

Korzyści z oddzielnej toalety

Fakt, że łazienkę można podzielić na dwie części, niesie ze sobą wiele korzyści. Taki układ jest niezwykle wygodny i pozwala na zachowanie maksymalnej higieny.

Higiena – korzyść z oddzielnego wnętrza

Oddzielne toalety są lepszym rozwiązaniem niż kwestia higieny. Powszechnie wiadomo, że w urządzeniach sanitarnych, takich jak muszla klozetowa, mogą gromadzić się bakterie. Może to prowadzić do powstawania oparów. Osadzają się one na szczoteczkach do zębów i ręcznikach. Choć nie myślimy o tym na co dzień, prawdą jest, że bakterie mogą pojawić się nawet w najbardziej czystych miejscach. Choć są one niewidoczne gołym okiem, każdy zdaje sobie sprawę z ich obecności. Oddzielna toaleta jest najlepszym rozwiązaniem dla zachowania higieny.

Komfort – zaleta oddzielnej łazienki

Oddzielne pomieszczenie WC to świetne rozwiązanie dla rodzin, które korzystają z łazienki razem. Dzięki temu toaleta staje się bardziej intymną przestrzenią, która jest idealna do załatwiania potrzeb fizjologicznych. Oddzielenie dwóch części łazienki zmniejsza prawdopodobieństwo, że jeden z domowników będzie musiał czekać, aż inny użytkownik opuści łazienkę. Jest to szczególnie istotne w sytuacjach, gdy jeden z domowników musi skorzystać z toalety, a drugi chce wziąć prysznic.

Przeciwwskazania do oddzielnej toalety

Choć może się to wydawać dobrym pomysłem ze względu na wygodę i higienę, istnieją pewne wady tego rozwiązania.

Jaki jest najlepszy rodzaj toalety do małej łazienki? Dowiedz sie więcej na http://studiointerio.pl/jaki-jest-najlepszy-rodzaj-toalety-do-malej-lazienki_gpsf.a

W toalecie nie można zainstalować umywalki

Zdecydowanie zalecamy, aby nie oddzielać łazienki od toalety. To strata miejsca, jeśli nie ma w nim wystarczająco dużo miejsca, aby zmieścić nawet najmniejszą umywalkę. W tak ciasnych pomieszczeniach trudno będzie zaspokoić potrzeby fizjologiczne. Ponadto do mycia włosów trzeba będzie korzystać z głównej łazienki. Problem małych pomieszczeń rozwiązujemy od lat, tworząc meble z linii GIZO, w tym małą, praktyczną i wygodną umywalkę z szafkami.

Mała łazienka w bloku

Dzielenie małej łazienki na dwa pomieszczenia nie jest dobrym pomysłem, jeśli jest ona niewielka. Możesz postawić cienką ściankę działową, aby wizualnie oddzielić łazienkową toaletę od reszty. Choć nie będzie to tak komfortowe rozwiązanie jak oddzielne wnętrza, zapewni większą higienę w pomieszczeniu.

Leave a comment