Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Meble na zamówienie – jakie są największe ich zalety?

Projektując czy też remontując wnętrze najczęściej mamy na względzie to, aby w taki sposób dobrać do pomieszczenia różne elementy jego wyposażenia, aby stworzyć spójną całość, która będzie wyglądała estetycznie i która będzie praktyczna w użytkowaniu. Niejednokrotnie jednak stworzenie takiej aranżacji może być naprawdę trudne- na przykład w sytuacji, kiedy chcielibyśmy jedno pomieszczenie wykorzystywać na kilka sposobów, ale jego metraż jest niestety dość mały. Bardzo często to właśnie małe mieszkania stanowią dla swoich właścicieli największe wyzwanie aranżacyjne.

Za mały metraż, dość nieustawny układ wnętrza, skosy dachu czy też inne przeszkody sprawiają, że może być nam naprawdę trudno dobrać odpowiednie meble do danego pomieszczenia. W takiej sytuacji nie mówimy już nawet o gustach czy o stylach, a raczej o tych najbardziej prozaicznych rzeczach, a więc o tym, że mamy problem z dobraniem mebli w odpowiednich rozmiarach. I to właśnie w takiej sytuacji najlepiej zdecydować się na meble na zamówienie, chociaż tak naprawdę nie tylko wtedy. Jest to wskazane zawsze, kiedy chcielibyśmy jak najlepiej dopasować meble do przestrzeni, którą posiadamy tym samym wykorzystując ją w pełni.

W przypadku mebli wykonywanych na zamówienie nie musimy ograniczać swojej wyobraźni

Być może nie możemy znaleźć w sklepie komody, która miałaby odpowiednią wysokość nóżek. Może nie możemy znaleźć szafy, która miałaby najbardziej praktyczny dla nas układ szuflad. A może wymyśliliśmy sobie w naszej głowie idealny stolik nocny, ale żaden sklep nie ma w swojej ofercie nawet takiego, który byłby do niego zbliżony. W takiej sytuacji możemy pokusić się o meble z drewna na zamówienie, gdyż będą one dokładnie takie, jakich potrzebujemy. Dodatkowo warto mieć także na uwadze takie kwestie jak to, że:

  • Meble na zamówienie będziemy mogli idealnie dopasować do miejsca, które mamy- tak pod względem ich wielkości, układu, stylu, co nawet ich kolorystyki. Daje nam to ogromne możliwości projektowe i aranżacyjne, a dodatkowo możemy zaoszczędzić czas na przeszukiwanie oferty salonów meblowych w poszukiwaniu tego, co sobie zaprojektowaliśmy.
  • Zamawiając drewniane meble możemy być pewni, że ich jakość będzie wysoka, a gotowy już mebel będzie mógł służyć nam przez wiele długich lat. Meble z drewna dostępne w ramach poszczególnych kolekcji na stronie polanomeble.pl to propozycje wyposażenia na długie lata użytkowania. Są one wykonywane z ogromną precyzją i są dopracowane w najmniejszym szczególe. Ich powierzchnia posiada subtelny połysk wynikający z faktu, że zostają one pokryte cienką warstwą wosku. Bez wątpienia jednak tym, co przyciąga wzrok do takich mebli jest ich naturalna faktura, struktura sęków i przepiękne drewniane słoje. W szczególności jest to widoczne na większych płytach meblowych, co na pewno jest warte wyeksponowania w mieszkaniu. Meble z drewna pozostają niezmiennie piękne przez lata, a ich jakość jest zauważalna gołym okiem.
  • Meble na zamówienie wcale nie muszą być dużo droższe od tych gotowych, ich zakup natomiast na pewno będzie dużo bardziej trafiony. 

Czas oczekiwania na meble, które będą dopiero wykonywane może być odrobinę dłuższy sytuacji, kiedy decydujemy się na zakup mebli, które są gotowe i które czekają tylko na wysyłkę kurierem. Warto jest jednak uzbroić się w cierpliwość i poczekać te kilka tygodni na produkt, który będzie w stanie naprawdę spełnić nasze oczekiwania.

Leave a comment