Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Czy warto inwestować w najem krótkoterminowy?

Wynajmowanie nieruchomości to poważna decyzja, która wymaga dokładnego przemyślenia i przeanalizowania wszystkich czynników za i przeciw. Jest to tym bardziej istotne, gdyż czas trwania umowy może być różny, a to w konsekwencji niesie za sobą pewne następstwa. Niezwykle popularny jest najem krótkoterminowy. Sporo ludzi zastanawia się jednak, czy warto w niego inwestować. Jaka jest prawdziwa odpowiedź na to pytanie?

Czym nazywamy najem krótkoterminowy?

Jak sama nazwa wskazuje, ten rodzaj wynajmu charakteryzuje się krótkim czasem jego trwania. Najczęściej wynosi on od kilku dni do kilkunastu tygodni. To znacząca różnica w porównaniu do długoterminowego wypożyczenia, które trwa rok, dwa lata, trzy, a nawet bliżej nieokreślony czas. Jest to ciekawe rozwiązanie dla chociażby turystów, którzy nie muszą dzięki niemu korzystać z hotelów lub ośrodków wypoczynkowych. Dzięki temu mieszkanie nie stoi puste, tylko w każdym momencie jest użytkowane, a to wpływa na regularne wpływy finansowe.

Najem krótkoterminowy czy długoterminowy – który lepiej wybrać?

Każdy z tych rodzajów wynajmu ma zarówno wady, jak i zalety. Krótkoterminowe udostępnienie nieruchomości za opłatą świetnie sprawuje się między innymi w okresie urlopowym takim, jakim są między innymi wakacje. Mnóstwo ludzi wtedy wyjeżdża i szuka wypoczynku z dala od swojego stałego miejsca zamieszkania. Wiadomo więc, że do niezbędnych elementów planowania takiego wyjazdu należy hotel lub… właśnie krótkoterminowy najem nieruchomości.

Przy dłuższym czasie otrzymuje się wprawdzie gwarancję regularnego dodatkowego zarobku. Współpracuje się z jednym klientem, więc nie trzeba zabiegać o kolejnych, jednakże najem krótkoterminowy umożliwia zarobienie większych pieniędzy pomimo ciągłych rotacji użytkowników lokalu. Oferując dobrze przygotowane mieszkanie, nie jest konieczne zamartwianie się o zainteresowanie wynajmujących. Oczywiście ostateczne zyski zależą od wielu czynników między innymi lokalizacji, wielkości nieruchomości, czy wyposażenia, aczkolwiek zazwyczaj w przeliczeniu całościowym są one wyższe.

W których miastach warto inwestować w najem krótkoterminowy?

Ten rodzaj inwestycji w nieruchomości jest szczególnie opłacalny w dużych miastach takich jak Warszawa, Kraków, Łódź, Poznań, Wrocław, Gdańsk i wielu, wielu innych. Przyciągają one ludzi nie tylko pod względem turystycznym, ale także zawodowym. Wyjazdy i spotkania służbowe odbywające się w tych miejscach to codzienność. Warto także zwrócić uwagę na miejscowości wypoczynkowe. Do nich, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, przyjeżdża mnóstwo wczasowiczów, którzy szukają noclegu. Wynajęcie mieszkania w krótkim okresie często okazuje się dla nich najlepszą opcją.

Inwestowanie w najem krótkoterminowy jest więc bardzo opłacalne. Ludzie, którzy zdecydowali się na taki ruch, w większości przypadków nie żałują swojej decyzji. Ich nieruchomość cały czas jest w obrocie i zarabia, dzięki czemu otrzymuje się dodatkowe (całkiem spore) źródło przychodu. Co więcej, jest to uzyskanie zysku finansowego bez potrzeby poświęcania dużej ilości czasu. Więcej na temat najmu krótkoterminowego przeczytasz na https://domardevelopment.pl/najem-krotkoterminowy-co-warto-o-nim-wiedziec/.

Leave a comment