Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Czym pomalować dach? Poznaj propozycje specjalistycznych produktów!

Dach – jako kluczowy element budynku odpowiadający za bezpieczeństwo użytkowników oraz ochronę konstrukcji przed działaniem czynników zewnętrznych – wymaga starannej konserwacji oraz okresowego serwisowania. Dzięki temu zapobiegniesz niespodziewanym awariom oraz unikniesz destrukcyjnego wpływu wilgoci. Sprawdź, jakie farby na dach wybrać!

Produkty do malowania dachu – bogaty wybór farb do różnych powierzchni

Wybór farby do malowania jest uzależniony od rodzaju dachu w danym budynku – do niego należy dopasować odpowiednią powłokę. Jeśli potrzebne Ci sprawdzone farby na dach, postaw na produkty do:

  • blachy ocynkowanej – jest ona szczególnie podatna na działanie skrajnych temperatur, wskutek których nagrzewa się i schładza, co powoduje naprzemienne rozciąganie i kurczenie. Z tego powodu do jej malowania należy wybierać środki wyróżniające się wystarczającą elastycznością – aby współpracowały z podłożem oraz były odporne na pękanie i łuszczenie;
  • papy – jej słabym punktem jest przeciekanie, dlatego w tym przypadku kluczowe okazuje się uszczelnienie dachu. W tym celu doskonale sprawdzą się wodoszczelne membrany w płynie do aplikacji ręcznej bądź natryskowej;
  • dachówki betonowej – impregnaty przeznaczone do jej zabezpieczenia tworzą na powierzchni hydrofobową powłokę odpychającą wodę i zapobiegającą nasiąkaniu oraz kruszeniu, przedłużając tym samym żywotność.

Specjalistyczne produkty do malowania dachu zostały stworzone z myślą o skutecznej ochronie i znacznym przedłużeniu żywotności – dzięki temu cała konstrukcja zostaje zabezpieczona na wiele lat!

Inne farby do malowania i renowacji dachu – zaproś je do swojego projektu

W ofercie produktów do malowania dachu znajdziesz też powłoki odbijające słońce – to rozwiązanie pozwala znacznie obniżyć temperaturę podłoża (jeśli wybierzesz wariant biały). Hybrydowa membrana uszczelniająca ma również inne zalety – warto wspomnieć o odporności na wodę stojącą oraz możliwość aplikacji na starą papę bez konieczności jej zrywania, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Brak spoin i łączeń niweluje ewentualne punkty, przez które mogłaby przeciekać woda.

Jeśli nie planujesz kompleksowej renowacji lub całkowitej wymiany dachu, postaw na produkty przeznaczone do jego miejscowej naprawy. Są one stworzone z myślą o uszczelnieniu lokalnych przecieków, naprawie rynien, mostkowaniu powstałych spękań. Ich celem jest zapobiegnięcie poważniejszym usterkom i wydłużenie żywotności dachu.

Wybierz farby i membrany do dachu z asortymentu zaufanego dystrybutora!

Chcąc mieć pewność, że wybierasz najlepsze produkty do wykończenia, renowacji czy naprawy swojego dachu, skorzystaj z oferty dystrybutora chemii budowlanej, który udostępnia na rynku polskim wyroby światowych producentów. Dzięki temu zyskasz gwarancję skuteczności oraz odpowiednio zabezpieczysz swój budynek przed destrukcyjnym wpływem czynników zewnętrznych. Jeśli nie wiesz, która farba będzie najlepsza w Twoim projekcie, skorzystaj z pomocy merytorycznej udzielanej przez doświadczonych doradców – służą oni wsparciem i z chęcią podpowiedzą, jaki produkt wybrać.

Leave a comment