Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Karnisze elektryczne – nowoczesna dekoracja okien

karnisze elektryczne

Nieustanny rozwój technologii wprowadza do naszego życia wiele udogodnień. Nic więc dziwnego, że nowoczesne rozwiązania znalazły zastosowanie także przy urządzaniu wnętrz, a doskonałym przykładem tego są karnisze elektryczne. Jeszcze do niedawna mogłyby one uchodzić za ekstrawagancję, jednak obecnie więcej osób docenia się ich praktyczność i coraz częściej stanowią one dopełnienie inteligentnego domu.

Karnisze elektryczne – zalety

Być może najbardziej oczywistą korzyścią jaką niosą ze sobą karnisze elektryczne jest wygoda i łatwość ich użytkowania. Sterowanie nimi odbywa się z pomocą pilota bezprzewodowego lub ściennego. Ponad to, karnisze elektryczne mogą zawierać system Touch Motion umożliwiający uruchomienie procesu otwierania bądź zamykania poprzez dotknięcie tkaniny. Co ważne, montowane w karniszach silniki emitują bardzo ciche dźwięki, zatem ich praca nie będzie zakłócała spokoju w trakcie wykonywania codziennych zadań lub odpoczynku.

Dopasowanie do Twoich potrzeb

Przy produkcji karniszy elektrycznych wykorzystuje się różnorodne materiały, więc odpowiednie dopasowanie ich do dowolnego wnętrza nie będzie stanowiło problemu. Warto zaznaczyć w tym miejscu, że elektryczny mechanizm zapewnia równomierną prędkość przesuwania materiału, co z kolei gwarantuje równe układanie się fałd tkaniny. Z całą pewnością wpływa to korzystnie na aspekt wizualny dekoracji okien, tworząc wrażenie harmonijności – i to bez dodatkowych wysiłków z naszej strony.

W kwestii estetyczności istotne jest też to, że montaż karniszy elektrycznych przy suficie jest bardzo dyskretny. Jeśli jednak chcemy, aby system przesuwu zasłon był całkiem niewidoczny, istnieje możliwość przykrycia go panelem g-k.

Poza wyposażeniem salonów, sypialni i pokoi, karnisze elektryczne doskonale sprawdzą się również w eleganckich biurach i nowoczesnych salach konferencyjnych. Ciekawym zastosowaniem będzie wykorzystanie ich w roli ścianki działowej lub przepierzenia. Dzięki temu w łatwy sposób możemy podzielić większe wnętrze w zależności od naszych potrzeb, nie rezygnując przy tym z atrakcyjnego wyglądu.

Leave a comment