Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rodzaje konstrukcji żaluzji drewnianych

W sezonie letnim przed palącym słońcem możesz ochronić się systemem lameli wykonanych z drewna lub bambusa. Dzięki żaluzjom drewnianym pomieszczenie nabierze solidnego, estetycznego wyglądu. Konstrukcja z takiego materiału przetrwa długo, ponieważ lamele są niezawodne i odporne na zużycie. Materiał pokryty jest ochronną warstwą lakieru, dzięki czemu produkt ma atrakcyjny wygląd.

Dlaczego żaluzje drewniane?

Żaluzje drewniane nie boją się ekspozycji na promienie słoneczne, nie wymagają dodatkowej impregnacji ani malowania. Materiały ogrzewane na słońcu nie wydzielają substancji toksycznych, dlatego są bezpieczne dla zdrowia. Dzięki właściwościom izolującym latem utrzymują chłód, a zimą ciepło. System montowany jest na oknie, w otworze lub przy ścianie. Produkty te komponują się z każdym wnętrzem, wpisują się w klasyczny i nowoczesny design.

Przeciwsłoneczne żaluzje drewniane

Żaluzje wykonane z drewna lub bambusa (jak np. te z oferty firmy Winrol – www.winrol.com.pl/produkt/zaluzje-drewniane) to praktyczne projekty przeciwsłoneczne, które pomagają kontrolować światło w każdym pomieszczeniu. Świetnie sprawdzą się w klasycznym przytulnym wnętrzu, jak również w domu urządzonym w dowolnym nowoczesnym stylu. Żaluzje drewniane pozwalają regulować lub całkowicie blokować wnikanie światła słonecznego do pomieszczenia, dają miękkie rozproszone światło i wypełniają przestrzeń komfortem.

Rodzaje konstrukcji żaluzji drewnianych

Producenci oferują żaluzje drewniane:

  • Żaluzje drewniane poziome. W takich konstrukcjach lamele są montowane i mocowane poziomo za pomocą cienkiego sznurka, a kąt nachylenia lameli jest regulowany w zależności od potrzeb oświetlenia. Takie żaluzje można całkowicie zmontować i zamocować w górnej części otworu okiennego. Materiałem do produkcji lameli jest naturalne drewno, które tworzy harmonijny duet z drewnianymi oknami.
  • Żaluzje drewniane pionowe są montowane w sieć szerokich lameli wykonanych z drewna. Lamele mocowane są na profilu nośnym w górnej części okna, a otwarcie otworu zapewnia się obracając listwy wokół własnej osi, kąt obrotu jest regulowany. Listwy zamocowane w pionie można zgrupować w pobliżu jednego ze skosów okiennych lub rozsunąć.

Charakterystyka żaluzji drewnianych

Warto wybrać żaluzje drewniane ze względu na kilka zalet takich projektów:

  • Przyjazność dla środowiska. W produkcji wykorzystywane są naturalne materiały, które nie zawierają niebezpiecznych składników.
  • Długotrwałe użytkowanie. Drewniane lamele są pokrywane specjalnymi substancjami, które zapobiegają zniszczeniu. Długo nie tracą swojego pierwotnego piękna.
  • Efektywność. Takie projekty pozwalają łatwo dostosować oświetlenie przestrzeni dowolnego obszaru.
  • Estetyczny wygląd. Żaluzje drewniane organicznie wpasowują się w każdy styl wnętrza. Świetnie wyglądają i są łatwe w pielęgnacji.
  • Żaluzje drewniane montowane są na oknach drewnianych i plastikowych.

Produkty drewniane różnią się od innych projektów ekologiczną czystością, trwałością.

Żaluzje drewniane 25 mm

Taki system nadaje się do montażu wewnątrz lub na zewnątrz otworu okiennego. Żaluzje wiszą swobodnie, do poruszania się w pionie dołączany jest sznurek, lamele obraca się za pomocą specjalnego drewnianego pałączka.

Żaluzje drewniane 50 mm

Pięknie prezentują się lamele o zwiększonej szerokości, naturalna faktura drewna harmonijnie komponuje się z każdym wnętrzem. Istnieje możliwość montażu na zewnątrz lub wewnątrz otworu. Lamele są podnoszone i opuszczane za pomocą sznurka, dodatkowa para sznurków jest przewidziana do obracania.

Autor: Sarmata (wszelkie prawa zastrzeżone)

Leave a comment