Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kompresor – do czego służy i jak wybrać odpowiedni?

Kompresor to nie tylko narzędzie świetnie sprawdzające się w warsztatach, ale także sprzęt, który pomoże Ci podczas budowy domu czy remontu mieszkania. Dzięki niemu możesz zaoszczędzić mnóstwo czasu, nie musisz go też podłączać do gniazdka elektrycznego. Jakiego kompresora potrzebujesz, gdy prowadzisz prace w gospodarstwie domowym? Podpowiadamy.

Kompresor  tłokowy 50 l – idealne rozwiązanie do prac remontowych

Jeśli nie prowadzisz wielkiego warsztatu, tylko potrzebujesz dobrego kompresora, który ułatwi Ci remont, bardzo dobrym rozwiązaniem będzie kompresor 50l. Ten niewielki sprzęt sprawdzi się także, gdy prowadzisz firmę remontowo-wykończeniową. Z uwagi na swój niewielki rozmiar i dobrą wydajność, są najczęściej wybieranymi tego typu urządzeniami do użytku prywatnego, a także przez niewielkie firmy. Do wyboru mamy urządzenia z napędem bezpośrednim, gdzie silnik jest połączony z pompą lub z napędem pasowym, w których obroty silnika nie mają bezpośredniego przełożenia na obroty pompy.

Jaki kompresor 50l wybrać?

Dla wszystkich poszukujących ekonomicznego rozwiązania najlepszym wyborem będzie kompresor 50l z napędem bezpośrednim. Jeśli wybierzemy model jednotłokowy, musimy liczyć się z tym, że będzie on miał mniejsze możliwości zastosowania niż kompresor dwutłokowy z napędem bezpośrednim. Różnice w cenie potrafią nie być duże, dlatego warto zastanowić się nad dopłatą, by móc korzystać z większej wydajności i szerszych możliwości wykorzystania sprzętu.

Kompresor – jakie ma zastosowania?

Zanim zdecydujemy się na konkretny kompresor, musimy przemyśleć, w jakim celu będziemy go używać. Kompresor 50 l ma mieć wiele zastosowań, może służyć do:

  • Pompowania,
  • Czyszczenia,
  • Przedmuchiwania.

Dzięki takiemu urządzeniu nie tylko możesz pomalować niewielkie powierzchnie, ale także je np. otynkować czy polakierować. Sprzęt ten pomoże wyczyścić urządzenia czy napompować koła. Jest to urządzenie, które zdecydowanie warto mieć w swoim garażu.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru urządzenia?

Decydując się na zakup kompresora, musimy sprawdzić jego parametry. Oprócz wspomnianej odpowiedniej pojemności zbiornika, która ma wpływ na mobilność sprzętu oraz jego wydajność, należy sprawdzić jego maksymalne ciśnienie robocze. Zazwyczaj jest to 8-11 barów. Bardzo ważną kwestią jest także poziom hałasu. Bez względu na to, jaki model wybierzesz, pamiętaj, by zawsze podczas użytkowania kompresora, mieć na uszach słuchawki wygłuszające. Można znaleźć takie modele, które emitują hałas do 50 decybeli, jednak bardzo często firmy oferują sprzęt emitujący hałas na poziomie 80 decybeli. Kolejną ważną kwestią jest zasilanie. Zdecydowana większość sprężarek olejowych musi być zasilane sieciowo, jednak znajdziesz też takie modele, które posiadają zasilanie akumulatorowe lub spalinowe. Dzięki temu możemy korzystać z nich, gdy np. na działce nie ma prądu. Jest to zdecydowanie bardzo wygodne rozwiązanie, zarówno gdy nie masz jeszcze podłączonego prądu na działce podczas budowy, jak i podczas rodzinnego biwaku.

Leave a comment